Kalnik, 19. lipnja 2016.

U nedjelju 19. lipnja 2016. godine u mjestu Kalnik na planini Kalnik održano je natjecanje slijepih u amaterskoj radiogoniometriji za slijepe. Slijepi su bili posebna kategorija u okviru prvenstva videćih. Prije dvadeset godina slijepi su prvi put nastupili u posebnoj kategoriji u Bjelovaru 22. lipnja 1996. Hrvatski radioamaterski savez je jedini nacionalni savez u svijetu na čijem državnom ARG natjecanju nastupaju slijepi radioamateri.

Natjecanje se održalo na školskom igralištu Osnovne škole Kalnik po vrlo lošem vremenu, jer su kiša i vjetar cijelo vrijeme otežavali natjecanje.

U kategoriji žena pobjedila je Kata Grganić iz Križevaca, Mihael Đurašin, 9A6JWM, član našeg kluba je najbolji senior, a Marijan Črneli iz Koprivnice najbolji veteran.

ŠUS "Podravina" je osvojila pehar za prvo mjesto, a naš klub za drugo mjesto u zbroju rezultata svih natjecatelja.

Additional information